İçeriğe geç

Hakkımda

1980 yılında Isparta’nın Sütçüler ilçesinde gözlerimi açmışım. Daha sonrasında İstanbul’a gelmişim. Çocukluğumu pek fazla hatırlamıyorum ama İstanbul’un susuzluğunda kuyudan su içtiğimizi, saatlerce halk ekmeği kuyruğunda beklediğimizi, tüp kamyonların arkasından koştuğumuzu, akşam saklambaç oynadığımızı, pazarda su saattığımızı hayal meyal hatırlıyorum.

İlk ve orta okulu Güngören’de, liseyi Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi‘nde, ön lisansı Başkent Üniversitesinde ve lisansı Kocaeli Üniversitesinde okudum.

Okul döneminden sonra askerlik görevimi, Çankırı iline bağlı Korgun İlçe Jandarma Komutanlığı’nda yerine getirdim.

Askerliğimi yaptıktan sonra, Ülker‘in çikolata üretilen fabrikasında İmalat Formeni olarak çalışma hayatına başladım. Yaklaşık 4.5 yıl sonra Ülker’den ayrılarak bir otomasyon şirketinde yazılımcı olarak işe başladım. PLC yazılımıyla ilgili en ufak bilgim yoktu. Zaman içerisinde, işyerinin verdiği olanaklar dahilinde kendimi geliştirdim. Ford Otosan, TBMM, SGK Arşiv Binası, Çevre Bakanlığı, Pirelli, Beylikdüzü Devlet Hastanesi, Kartal Koşuyolu Kalp Hastanesi gibi yerlerde aydınlatma, enerji, proses otomasyonu çalışmalarım oldu.

2010 yılında evlendim. 2015 yılında da Selman isminde bir oğlum oldu.